Відповідно до дослідження "Рейтинг" половина опитаних українців схиляються проголосувати на виборах 25 жовтня саме за місцеву партію. Навіть якщо ця партія представлена виключно в одному регіоні. І лише 30% - за загальнонаціональні партії.
Соціологічна служба «Рейтинг» оприлюднила результати опитування, відповідно до якого на майбутніх виборах до громад виборці схиляються до підтримки місцевих партії.
Відповідно до дослідження проведеного 15-20 липня, половина опитаних українців проголосують на місцевих виборах 25 жовтня саме за місцеву партію. Навіть якщо ця партія представлена лише в одному регіоні. У той же час лише третина опитаних готові підтримувати на місцевих виборах загальнонаціональні політичні сили.
До того ж, коли ми говоримо про місцеві політичні партії – то електорат будь-якої загальнонаціональної політичної сили можна сміливо ділити навпіл. Бо, як показує це ж дослідження, не залежно від назви партії - від 40% до 60% її виборців готові голосувати не за неї, а за партії, які діють лише в межах однієї області і не брали участі в загальнонаціональних виборах. Таке ставлення до місцевих партії об’єднує українців у будь-якому регіоні та будь-якого віку – не менше половини так чи інакше – за місцеві проекти. Тобто, місцеві проекти будуть користуватись популярністю на місцевих виборах.
Звичайно, від самого початку на місцевих виборах українці голосували за тих, кому довіряють на місцях. На відміну від виборів до Верховної Ради, голосувати за чисто ідеологічні проекти у власні громади виборці відмовлялись. Бо одна справа відправити людей до Києва вирішувати загальні питання. А інша – це місцеві проблеми. Які значно ближче. Які відчуваєш на собі щодня – дороги, під’їзди, водопостачання, транспорт.
Саме тому, на минулих місцевих виборах – у 2015 році – в низці регіонів Вінниччини мали підтримку, а подекуди і більшість політичні партії, які практично не представлені у парламенті. Часто виборці голосували за конкретних людей. І виборцю часто було байдуже до яких партій вони відносились. За людей справи, господарників. Людей відомих у регіоні. Відомих не корупційними скандалами, а реальними досягненнями.
Тому головну конкуренцію під час виборчої кампанії на місцеві вибори ми отримаємо не у традиційному протистоянні. Не в тому, що ми щодня бачимо у центральних ЗМІ та яке було топовим під час парламентських чи президентських виборів. Головна конкуренція буде між місцевими політичними партіями. Партіями – які будуть боротись за те, щоб довести виборцеві свою компетентність та професійність, свою незалежність від Києва та водночас – свою близькість до інтересів конкретного міста, села чи навіть окремої вулиці.
Богдан Петренко, політолог