Логотип інформаційного ресурсу ТРК Вінниччина
ТРК Вінниччина
  • Головна
  • Новини
  • Благодійність
  • Блоги
  • Проекти
  • Про телеканал
  • Телепрограма
facebookyoutubeinstagram
10 грудня 2019, 17:00
Новини проектів Новини

Центр симуляційного навчання ТНМУ ім. Горбачевського. Лікарня день за днем

Ternopil

Тернопіль - поки що єдине місто в Україні, де на базі медичного університету створено потужний сучасний еволюційний центр екстреної медичної допомоги

Тернопіль - поки що єдине місто в Україні, де на базі медичного університету створено потужний сучасний еволюційний центр екстреної медичної допомоги. Він оснащений сучасними манекенами, які відображають усі фізіологічні можливості людини. Так, в умовах наближених до реальних, медики практикують надавати невідкладну допомогу.

"Кожна кафедра симуляційного центру має свого тренера, а їх близько двадцяти лікарів. В кожномуму медичному університеті зараз створюється центр симуляційного навчання. Наш розпочав свою діяльність у вересні 2016 року. З цією метою було виділено спеціальні приміщення площею майже 600 м2. Користується великою популярністю серед студентів, викладачів, тому що студенти можуть багаторазово пройти та відпрацювати ті чи інші навички, які потрібні в щоденній практичній діяльності.

Створили перший в Україні навчальний medical departаment - це місце куди працівники невідкладної допомоги будуть передавати пацієнта. На сьогоднішній день в Ураїні є 100% факт, що на швидкій допомозі вмерти значно тяжче, чим в приймальних покоях, так як приймальні покої не готові до прийому пацієнта, який знаходиться в стані безпосередній загрозі життя.

У загальній сумі ми охоплюємо понад 3500 тисячі годин. Студенти, курсанти, слухачі проходять навчання в нашому інформаційному центрі. На сьогоднішній день у нас 6 залів, які мають зону симуляції, зону для брифінгу, зону управління симулації. В наступному році ми плануємо відкрити ще два поверхи цього навчального корпусу.

Крім того, все що відбувається тут займаються відео і студенти, слухачі можуть потім подивитися на свою роботу зі сторони. Ми маємо щонайменше чотири манекени призначені для кваліфікованих заходів реанімації маємо 3 бойових дефібрилятори, 8 навчальних дефібриляторів, дві ляльки для надання допомоги при травмі, два манекени для реанімації новонародженого і реанімації в педіатрії, ми маємо практично усе забезпечення, яке стосується невідкландої допомоги на сьогоднішній день."

Завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ТНМУ ім. Горбачевського, Арсен Гудима
 

Наразі 10 медиків невідкладної допомоги з Вінницької області навчаються в симуляційного центрі екстреної медичної допомоги на базі Тернопільського національного медичного університету ім. Горбачевського. Упродовж місяця інструктори Європейської ради реанімації навчають курсантів із усієї країни, алгоритму надання допомоги в сферах педіатрії, травматології, реанімації.

"Ми очікуємо одного, що людина яка навчається, та людина яка хоче навчатися і та людина, яка може навчатися і може передати свій досвід, який вони звідси привезуть, іншим фахівцям екстреної медичної допомоги, це в сукупності дасть позитивний ефект і екстрена медична допомога буде надаватись якісніше, люди будуть бачити що дійсно так можна працювати"

 Станіслав Скоробагач, заступник головного лікаря з медичної роботи
 

Курсанти відпрацьовували маніпуляції з курсу надання допомоги травмованим на догоспітальному етапі, а саме: відпрацьовували переворот постраждалого з живота на спину, зняття мотоциклетного шолому, накладання шийного комірця постраждалому сидячому та горизонтальному лежачому положенні, також перевороти укладання пацієнта на довгу дошку та його фіксація, накладання тазового поясу і фіксація косинками.

"Я вважаю, що майбутнє екстреної допомоги і взагалі майбутнє медицини за симуляційним екстренним навчанням"

Юрій Денисюк, інструктор догоспітальної роботи

Кабінети оснащені усім обладнанням, щоб врятувати життя. Тут студенти в якості чергової бригади відпрацьовують симуляцію, де надають розширені реанімаційні заходи допомоги пацієнту у стані клінічної смерті, раптової зупинки кровообігу. 

Курсанти симулювали ситуації транспортування травмованого пацієнта після ДТП, пацієнта в шийному комірі та мобілізованого. За процесом роботи увесь час слідкують спеціалісти, спостерігають за показниками, тактикою роботи та якістю передачі даних під час транспортування, так як карета облаштована аудіо-відео системи. В пологовому та гінекологічному залі курсанти відпрацьовують ситуацію фізіологічних пологів.

По завершенню навчання медики складають обов'язкові іспити та отримують відповідні сертифікати.

"Під егідою Міністерства була створена транзиторна програма і сьогодні у нас вже навчалися спеціалісти практично більшості областей України, в тому числі і з Вінниччини".

Михайло Корда, ректор ТНМУ ім. Горбачевського

З початку року такі навчальні проекти пройшли вже 65 Вінницьких медиків невідкладної допомоги. Курсанти навчалися бригадами, у групах по 3 людини.

"На курсах удосконаленням свої практичні навички, відпрацьовуємо їх декілька раз, щоб на пацієнті відновити все ідеально" .

Лариса Муляр, фельшер ЕМД м. Бар

"Особисто я не розчарувався, мабуть я навіть тут побачив і навчився більше ніж очікува. Реанімаційні заходи відпрацьовуємо можна сказати до автоматизму" 

Віталій Мишинський, фельдшер ЕМД в м. Тростянець.

"Це неоціненні знання, які нажаль ні а одних курсах підвищення кваліфікації не були надані" 

Тетяна Осадча, лікар ЕМД м. Ладижин

Сьогодні на Вінниччині функції 104 виїзні бригади екстреної медичної допомоги, де працює 2000 представників медичного персоналу. Реформування невідкладної допомоги у Вінницькій області триває близько п'ти років.

"Медикаменти, які необхідні для викликів, для надання невідкладної екстреної медичної допомоги в принципі в нас все є. Такого ще не було щоб в чомусь була потреба і не було забезпечено." 

заступник начальника управління, начальник відділу фінансування та планування Департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА, Людмила Поліщук

"На сьогоднішній день існує 3 програми по яким навчаються всі фахівці, які зараз працюють на екстренній медичній допомозі. Проходять навчання по першій медичній доврачебній допомозі і лікарі загальної практики сімейної медицини. На це виділяються державні кошти".

Людмила Грабович, директорка Департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА

Такі заходи навчання відбуваються за програмою, яку прийнято на сесії Вінницької обласної ради, рішенням номер 596 від 26 квітня 2018 року, це обласна програма "Розвиток системи екстреної медичної допомоги Вінницької області до 2020 року".

Цікава інформація? Розкажи іншим.

Телеканал ВІННИЧЧИНА - інформаційний канал про життя міста і областіабо Facebook
%d0%a2%d1%83%d1%82 %d0%bc%d0%be%d0%b6%d0%b5 %d0%b1%d1%83%d1%82%d0%b8 %d0%b2%d0%b0%d1%88%d0%b0 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Допоможемо разом

%d0%9d%d1%96%d0%ba%d1%96%d1%82%d0%b0 %d0%9a%d1%80%d0%b8%d0%b6%d0%bd%d0%b8%d0%b9

Один укол може врятувати життя маленькому Нікіті Крижному

Допомоги потребує маленький Нікіта Крижний. У хлопчика рідкісна хвороба - спинальна м'язова атрофія І типу, що може може призвести до повної втрати рухомості та навіть смерті.
123
ТРК Вінниччина. Твій рідний телеканал
Телефон: (097) 771-23-57
Адреса: Вінниця, вул. Театральна, 15
Пошта: [email protected]
Політика конфіденційності та захисту персональних данихСтруктура власності
2017 - 2021 © ТРК Вінниччина

Під час використання матеріалів сайту, програм або прямих ефірів для друкованих видань дозволяється лише з письмової згоди редакції сайту. Для iнтернет-видань обов'язковим є гiперпосилання на ТРК Вінниччина, відкрите для пошукових систем. Посилання та гіперпосилання повинні міститися виключно в першому чи в другому абзаці тексту.

Адміністрація сайту може не розділяти думку автора і не несе відповідальності за авторські матеріали.

created by VPV ™