Професія водія - одна із найзатребуваніших. Історично склалося, що це чоловіча робота. Оскільки ми живемо в світі де панує рівноправність, жінки теж виконують цю роботу на професійному рівні.
Ще й досі для суспільства жінка за кермом не є нормою, а радше винятком, з якого можна й посміятися або не допускати до водіння певних видів транспортних засобів, тобто гендерні стереотипи про жінок за кермом зумовлені як глобальним консюмеризмом (виділенням жінок в окрему цільову групу), так і локальними патріархатними уявленнями про гендерні ролі.
Ще більш радикальним прикладом використання гендерних стереотипів є те, що жінкам держава забороняє водити певні транспортні засоби. В Україні понад 500 професій і спеціальностей заборонені для жінок законом. Жінки не мають права виконувати жодну роботу чи мати жодну з професій, що містяться в «Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці», затвердженому Міністерством охорони здоров’я. Якраз у тому переліку маємо й водіння певних транспортних засобів (зокрема, залізничний транспорт і метрополітен), також у сільському господарстві тощо.
Але на щастя для нас водій тролейбуса не відноситься до таких професій, тому на фоні такої важкої роботи ми й вирішили показати, що жінки справляються з роботою "чоловіків" не гірше, та вирішили власноруч перевірити усі складнощі роботи від перевірки транспортного засобу до роботи до продажу квитків.
Детальніше про усі складнощі професії та усі випробування підготовлені для нашої ведучої дивіться у першому, пілотоному випуску проекту "НА РІВНИХ"